Akdeniz Üniversitesi

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Beşinci Kez Kalitede Güven Tazeledi

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Beşinci Kez Kalitede Güven TazelediAkdeniz Üniversitesi Hastanesi TSE EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belge Yenileme Tetkiki denetimi başarı ile sonuçlandı. Beş gün süren tetkik, Türk Standartları Enstitüsü Antalya Bölge Müdürlüğü denetçileri tarafından iki aşamalı olarak gerçekleştirildi. 2003 yılından beri ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahip olan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi 5’inci yenileme tetkikini başarı ile sonuçlandırarak güven tazeledi.

Akdeniz Üniversitesi’nin kalitede kurumsallaştığını vurgulayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar, denetimlerin başarı ile sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Denetçi ekibe teşekkür eden Prof. Dr. Gürpınar, sonucun tüm hastane çalışanlarının ve kalite merkezinin başarısından kaynaklandığını söyledi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde kalite yönetim sistemi ile hizmet verildiğini bildiren Başhekim Prof. Dr. Bülent Aydınlı da, “En iyi hizmeti en kısa sürede verme gayreti içindeyiz” dedi.

Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Dilara İnan, “Hasta ve çalışan güvenliğini ön planda tutarak; hastane hizmetlerini ulusal ve uluslararası standartta sunma politikasına sahip olan hastanemiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sürekli iyileştirme çalışmalarına devam edecektir.” derken, Başmüdür Öğretim Görevlisi Yasemin Bilişli ise; “Hastanemiz 2003 yılında kamu üniversite hastaneleri arasında ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesini alan ilk hastanedir. Bu yıl belgemiz 5’inci kez yenilenmiştir. Yapılan belge yenileme denetimi ile belgenin devamına karar verildi.” şeklinde konuştu.

Denetimler sonucunda Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nin sahip olduğu TSE EN ISO 9001 Kalite Belgesi’nin devamına karar verdiklerini açıklayan Baştetkik Görevlisi Kaya Kars, Tetkik Görevlileri Sevgi Ölgün Kocabaş, Oğuz Ünlü ile Uzman Dr. Güzin Aykal öğretim üyelerine ve çalışanlara sisteme katkılarından dolayı teşekkür etti. Denetim bitiminde Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar, Başhekim Prof. Dr. Bülent Aydınlı, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Dilara İnan, Doç. Dr. Alper Derin Tunga, Doç. Dr. Melike Cengiz, Doç, Dr, Mutlu Kartal, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Cumhur Başsorgun ile Hastane Başmüdürü Yasemin Bilişli, Kalite Merkezi çalışanları bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sayfa Özeti: Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Beşinci Kez Kalitede Güven Tazeledi

Anahtar Kelimeler: